Nadat eerder al Neil Young’s ‘Lotta Love’ en ‘Southern Man’ van het benefietalbum voor The Bridge School te beluisteren waren in versies van respectievelijk Courtney Barrett en Chris Pierce, zijn nu covers van ‘The Needle and the Damage Done’ en ‘Old Man’ uitgekomen.
Die zijn dan weer van Pearl Jam’-zanger Eddie Vedder en Stephen Marley.
Vedder blijft dicht bij het origineel, al zingt hij het iets hoger dan Young deed. Daardoor blijven de verschillen kleiner dan de overeenkomsten.
Stephen Marley kiest echter voor een heel andere benadering van ‘Old Man’. Daar is in principe veel voor te zeggen, want de vergelijking met het origineel ligt bij een klassieker altijd voor de hand, maar de rocksteady-versie die Marley er van maakte, moet veel Young-fans toch bevreemden: waar in Young’s versie de muziek de emotionele tekst onderstreepte, verwordt deze versie tot een achtergronddeuntje op een feestje waar door de muziek heen wordt gepraat:
‘Heart of Gold’ komt uit op 25 april en zou het eerste deel moeten zijn van een serie van twee cover-albums.
Eerdere berichten over Acties voor The Bridge School vind je in de categorie nieuws.