Terra Firma, de beleggingsfirma met Guy Hands aan het hoofd,  heeft bekendgemaakt dat het in hoger beroep wil gaan tegen de beslissing van de New Yokse rechter dat Citigroup terecht positief had geadviseerd bij de aankoop van EMI voor de prijs van  $6,2 miljard dollar.

Citigroup leende Terra Firma bovendien destijds iets meer dan 4 miljard dollar voor de overname in 2007. Sindsdien worstelt Terra Firma met het verlieslijdende EMI.

Dat komt vooral doordat die prijs veel te hoog was ten opzichte van het te verwachten rendement in een tijd van teruglopende cd-verkopen. Terra Firma zadelde EMI zo op met een torenhoge schuld en de daarbij horende hoge renteverplichtingen.

Terra Firma’s advocatenfirma stelt dat de belegger wel degelijk veel te veel heeft betaald en dat Citigroup ten onrechte de indruk had gewekt dat haast geboden was bij de overname, omdat er nog een andere geïnteresseerde zou zijn. Die bleek er later niet te zijn.

In 2009 deed een rechter al de uitspraak dat een oude vriend van Hands, bankier David Wormsley, Terra Firma niet verkeerd had voorgelicht. Hands zou op de hoogte zijn geweest van de prijsopbouw en van het feit dat er geen andere partij in de markt was.

In de persverklaring stelt Terra Firma ook dat het bedrijf vastbesloten is voor EMI een oplossing te vinden die voordeling is voor alle betrokken partijen.

Nu is Kippenvel geen stategisch analist, amar het lijkt er toch op dat Guy Hands door deze stap twee mogelijke uitwegen ziet uit zijn betalingsproblelen: óf hij probeert zo uitstel te verkrijgen voor het betalen van de rente op de leningen van EMI in maart onder  het mom dat de lening te hoog is vanwege de volgens hem foute informatie en de rente dus onterecht in rekening wordt gebracht, óf hij probeert Citigroup door zijn verzet te verleiden tot een beter bod op EMI, zodat hij zijn verlied kan beperken en snel van deze slechte belegging af is.

Wordt ongetwijfeld vervolgd……..

 

Eerdere berichten over EMI vind je in het Dossier Crisis in de platenindustrie.