Bruce Springsteen lijkt een open boek, want de man heeft het hart op de tong.
Toch heeft hij het vaker of de samenleving en zijn vader dan over zichzelf, want daarover zwijgt hij bij voorkeur.
Zijn hommage aan de slachtoffers van Anders Breivik op zondag 22 juli in Oslo was indrukwekkend in zijn eenvoud.
In het nieuwe nummer van Rolling Stone doet David Remnick overigens een heel ander boekje over Springsteen open. Hij baseert zich daarbij op gesprekken met leden van de E Street Band, maar ook met ex-drummer Vinnie ‘Mad Dog’ Lopez.
Op de website staan slechts vijf conclusies, maar die zijn al explosief genoeg om te overwegen dat nummer te kopen, al gaat het blad inmiddels al lang niet meer alleen over popmuziek.
Zo zou Springsteen al sinds 1982 een psychotherapeut bezoeken, doordat hij destijds zelfmoordneigingen had en is Patti Scialfa niet gelukkig met haar rol in de E Street Band. Zij noemt haar bijdrage meer cosmetisch dan muzikaal, maar trekt ook een conclusie.
Andere onthullingen gaan over Springsteen’s manager John Landau, Steve VanZandt en Jake Clemons:http://www.rollingstone.com/music/news/bruce-springsteen-battled-depression-suicidal-thoughts-in-early-1980s-20120723
Voor wie Springsteen’s We shall overcome in Oslo nog niet heeft gehoord of gezien: