Over singer-songwriter Janis Ian is door Varda Bar-Kar een documentaire gemaakt meet als titel ‘Breaking silence’.

Dat is niet alleen de titel van het album waarmee ze in 1993 voor de tweede keer haar comeback maakte, maar staat ook voor Ian’s hele loopbaan.

Door dat album liep bijvoorbeeld haar huwelijk met Portugese regisseur Tino Sargo spaak en werd in brede kring bekend wat al in de jaren zeventig op kleine schaal naar buiten kwam: Ian was lesbisch.

Ook haar huwelijk met haar vrouw Pat Snyder komt uiteraard aan de orde, net als de afwijking aan haar stembanden die haar dwong te stoppen met zingen.

In de film van een uur en 51 minuten zitten archiefopnamen, foto’s en door acteurs nagespeelde herinneringen van Ian, maar ook de gedachten over haar van folkicoon Joaz Baez, terwijl Ian zelf het commentaar bij de film geeft.

Ian stelde als eis, dat de documentaire niet alleen over haar moest gaan, maar ook voer de tijd waarin ze haar albums maakte en dat Bar-Kar ook mensen zou interviewen die Ian niet mochten.

‘Breaking Silence’ wordt momenteel vertoond in het Amerikaanse festivalcircuit:

Janis Ian – “Breaking Silence” Documentary Teaser

Eerdere berichten over Janis Ian vind je in de categorie Nieuws.

Recensies van een hele serie rereleases en van haar laatste album ‘Light at the End of the Line en van voorganger ‘Folk Is the New Black’ vind je in de categorie Recensies singer-songwriter.

Op YouTube is ook de Janis Ian International Folk Alliance Lifetime Achievement Award-film te zien:

Janis IFMA Lifetime Achievement Award Film & Speech