De rij wordt steeds langer bij de rechter, want nu heeft ook Toto zich aangesloten bij de artiesten die uitbetaling eisen van de verkoop van downloads.

Het icoon uit de jaren zeventig en tachtig baseert zich op een uitspraak in een zaak die rapper Eminem deed. Daarin werd bepaald dat  de compositie eigendom blijft van de schrijver en dat voor het draaien of downloaden dus elke keer dezelfde vergoeding moet staan. De platenlabels stellen tot vandaag de dag dat de componisten van popsongs slechts waren ingehuurd om een product te leveren dus slechts eenmalig betaald hoefden te worden.

Eerder gingen onder anderen Peter Frampton, Sister Sledge en een van de leden van the Village People naar diverse rechters:www.rollingstone.com/music/news/toto-sues-sony-over-unpaid-royalties-20120228

Eerdere berichten over de strijd om geld vind je in de categorie Dossier: Crisis in de platenindustrie